נתניהו מאיים על שלטון החוק במדינה

אבי דוידוביץ (2.3.2019)

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פירסם ביום 28.2.2019 את כתב החשדות נגד נתניהו והחשודים האחרים בתיקי 1,000, 2,000 ו- 3,000 * במוצאי שבת 2.3.19 התקיימה עצרת בכיכר הבימה בתל-אביב בה נשאתי את הדברים הבאים

אם הייתי אדם דתי הייתי יוצא כאן בקריאה לקיים תענית ציבור, בה מצֻווה הקהל לצום, בגלל צרה צרורה וגזרה חמורה הבאה על הקהילה והיא האיום על שלטון החוק במדינה היוצא מראש הממשלה בנימין נתניהו, שעל פי החשדות שהעלה נגדו היועץ המשפטי לממשלה, הוא – לכאורה – נבחר ציבור מושחת, רודף בצע כסף, לוקח שוחד ופוגע באמון הציבור ובאינטרסים ציבוריים בצורה שיטתית, מתמשכת ומאורגנת.

העצרת בכיכר הבימה (צילום: חיים שדמי)
העצרת בכיכר הבימה (צילום: חיים שדמי)

על מנת להיחלץ מההליכים הפליליים ההולכים ומתרגשים עליו, נתניהו פועל ללא לאות כדי לפגוע פגיעה אנושה ברשות החוקרת וברשות התובעת.

על פניו נראה כי בגלל עוצמתו הפוליטית של נתניהו, ישנם גם נבחרי ציבור המסייעים לו במהלכיו נגד גורמי האכיפה, והכול באמתלות מוסריות וערכיות כביכול, אך בכוונה ברורה לרצותו, ולרצות את קהל בוחריו שהם גם בוחריהם – על חשבון טובת המדינה.

נתניהו מפעיל ומניע מכונת תעמולה, כשהוא כמובן דוברה הראשי, המתבססת בעיקר על שקרים והשמצות חסרות בסיס נגד רשויות האכיפה. מזה כשנתיים הוא מנהל מסע של דה-לגיטימציה נגד גורמי האכיפה, מסע שמגיע גם לכדי יצירת דמורליזציה בקרב האזרחים, ואף להמרדה כנגד המשטרה והפרקליטות, וכנגד העומד בראש המערכת הוא היועץ המשפטי לממשלה; כשגם הרשות השופטת כבר נמצאת על הכוונת שלהם. מסע זה כולל הפצת שקרים ועלילות כזב נגד אנשי מערכות האכיפה.

המסע הזה מהווה בסיס לחקיקה ולהסדרה נואלת, כשכל תכליתם היא לפגוע ולכרסם במעמדם וביכולתם של שומרי הסף מלבצע את תפקידם בנאמנות וביעילות. כמובן שהרטוריקה המשמשת אותם היא בעלת טיעונים נעלים ואצילים כמו חזקת החפות, והפרדת הרשויות, והגנה על שמו הטוב של האדם, וכולי וכולי – אבל אלו מילים חלולות שמאחוריהן מסתתרים מניעים נלוזים.

וכך הם גם פועלים במינויים בכירים ובכל תחום שידם משגת. הדוגמאות רבות ואמנה רק כמה מהן.

נתניהו חוזר ומדבר על מסע ציד שהמשטרה יחד עם התקשורת והשמאל מנהלים נגדו, ובמסגרתו תפרו לו תיקים. מה בעצם אומר ראש ממשלת ישראל לאזרחי המדינה ולעולם כולו בדברים האלו? בואו נפרש ונמחיש מה פירוש מסע ציד ותפירת תיקים.

מסע ציד ותפירת תיקים מצד המשטרה זה תהליך שהמשטרה ולא איזה שוטר או שניים שסרחו אלא שבמשטרת ישראל קם ארגון פשע שיושב ומפברק ראיות, מדיח עדים, ממציא עדויות, מבשל הקלטות ומזייף מסמכים. שאם לא כך כיצד תופרים תיקים בצווארון לבן? באים גמדים בלילה ותופרים אותם?!

ומי עושה את מלאכת הפלסתר הזו אליבא דמר נתניהו? כל מי שקשור לחקירה: החוקר והחוקרת, ועובד ועובדת הערכה, וראשי הצוותים שלהם, וראשי המפלגים הממונים עליהם, וראשי הזרועות והיחידות (יאח"ה ויאל"כ), ומפקד להב 433 וראש אח"ם והמפכ"ל. כל אלו יושבים לפברק עדויות, לבשל הקלטות ולזייף מסמכים, כי הם סוכנים שתולים של התקשורת והשמאל, ולפי פקודה מהשמאל הם מתיישבים בחדריהם בלוד, ומתחילים להמציא ראיות ועדויות כמיטב סיפורי אלף לילה ולילה. זאת המשמעות של המושג מסע ציד של המשטרה והתקשורת ותפירת תיקים. אין דרך אחרת לקיים מסע ציד לתפור תיקים נגד ראש ממשלה אלא רק כך.

וזה לא נגמר במשטרה, כי מי אישר למשטרה לפתוח בחקירה וליווה את כל החקירות ומן הסתם גם נוכח ומודע לכל מלאכת התפירה הזאת? הפרקליטות, שגם הם סוכני התקשורת והשמאל, ושותפים למסע הציד ולתפירת התיקים, ומעליהם? – היועץ המשפטי למשלה, הנכנע להם ובכך למעשה מועל בתפקידו.

גבירותיי ורבותיי זו המשמעות האמיתית והמדויקת לדברי הבלע של נתניהו כשהוא מדבר על מסע ציד ותפירת התיקים. אין דרך אחרת לתפור תיקים בצווארון הלבן אלא על ידי פברוק עדויות, הדחת עדים, בישול הקלטות וזיוף מסמכים.

וטענות ההבל ורעות הרוח האלו משיגות את מטרותיהן – הן מצופפות את השורות של חסידיו ותומכיו, והן מכשירות את הקרקע להצרת צעדיהן של רשויות האכיפה ואף להלך עליהן אימים.

עומד ראש ממשלה מול קבל עם ועדה, בפריים טיים בכל רשתות הטלוויזיה בארץ, והולך על הראש של בכירים במערכת האכיפה. פעם זה המפכ"ל ושלשום היו אלו פרקליט המדינה ופרקליטת מחוז תל-אביב מיסוי וכלכלה. לא צריך לספר לכם איזה סוג של פושעים הולכים על הראש של החוקר והתובע שלהם. ואיך הוא הולך על הראש שלהם? בכחש כמובן. על פרקליט המדינה אמר שבית המשפט – שבית המשפט בהא הידיעה "קבע, שפרקליט המדינה היפלה לרעה אנשי ימין, ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית נגדם".

וזו הרי עלילה שקרית ונבזית, והנה האמת לאשורה: נתניהו ציטט מפסק דין שניתן על-ידי שופטת בבית משפט השלום בכפר סבא נגד עבריין שהסית לאלימות. בית המשפט המחוזי מרכז ביטל את הקביעה הזו (בעקבות ערעור שהוגש על כך). הקביעה השגויה של שופטת בית משפט השלום בכפר סבא בוטלה. אז למה אתה אדון נתניהו מצטט קביעה בטלה כאילו היא שרירה וקימת?!

ומה אמר על פרקליטת המחוז למיסוי וכלכלה? שהיא "עצרה ב- 2013 את החקירות נגד ציפי לבני – בטענה שזו התערבות בבחירות". השקר הראשון כאן הוא שלא התנהלה אז שום חקירה נגד ציפי לבני. השקר השני הוא כי לפי הודעת הפרקליטות המשטרה עצרה את החקירה הסמויה שהתנהלה נגד גורמים אחרים במפלגת קדימה בענייני כספים של המפלגה, עד לאחר הבחירות.

ראו נא כמה שקרים מופיעים במשפט אחד של ראש ממשלה שמכוון הישר לראשה של פרקליטת המחוז ליאת בן ארי-שווקי: 1) החקירה לא הייתה נגד ציפי לבני, 2) מדובר היה בחקירה סמויה ולא בחקירה גלויה, ולא בחקירה שהסתיימה כמו במקרה של נתניהו, 3) ליאת בן ארי כלל לא הייתה מעורבת בהחלטה לעצור את החקירה הסמויה  ההיא עד לאחר הבחירות.

עוד שקר נבזי נגד המשטרה החביב על נתניהו, ולמען האמת גם על אחרים, הוא טענת ההדלפות: המשטרה מדליפה באופן שיטתי וזדוני מתיקי החקירה המתנהלים נגדו – ומן הסתם מה מדליפים? את הצימוקים.

אם אני אומַר שמקורו של כל המידע שהתפרסם בתקשורת על החקירות אינו בהדלפות מן המשטרה – לא הכול יאמינו לי. אולי אינני אובייקטיבי – ככלות הכול שרתי שם 30 שנה. אבל מי שלכאורה מאשר וקובע שהפרסומים אינם מהדלפות מתוך המשטרה הם עורכי הדין של נתניהו ולא רק אני. עורכי דינו של נתניהו ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה שלצורך הליך השימוע ישהה את העברת ליבת חומרי החקירה בתיקים השונים לרשות החשודים, לרבות לראש הממשלה עצמו, עד לאחר הבחירות. עורכי דינו יודעים לא פחות טוב ממני מה יכול לקרות באותו רגע שחומרי חקירה מגיעים לידי החשוד או באי כוחו. איזה תעבורת תקשורת מתחילה לעבור. הכתבים לענייני משפט מתפרנסים מזה.

אימרו נא לי, ממה חוששים עורכי דינו של נתניהו? הרי הכול דלף, בוודאי "הצימוקים". האם נותרו עוד צימוקים וכופתאות שלא הודלפו? כנראה שכן – שהרי הם מבקשים לא להעביר חומרים גם לשאר החשודים. אז איפה מנגנון הדלפות שנתניהו ואנשיו, וגם אחרים מלינים עליו – מה עוד נותר להדליף אם הכול דלף?

הטענות של נתניהו ואחרים על ההדלפות הן טענות כזב, הן נועדו ליצור דה לגיטימציה לחוקרים ולחקירה, ולהלך אימים על החוקרים.

לצערי ארוכה הרשימה של השקרים וההשמצות, והצעדים שנתניהו ואנשיו נוקטים נגד רשויות האכיפה, מכדי שאוכל להציגה כאן בפרוט. אזכיר רק את השקר המרושע כי עלות החקירות נגד נתניהו הסתכמו ברבע מיליארד ₪, את חוק ההמלצות שנועד מלכתחילה למנוע את פרסום חוות הדעת של המשטרה על התיקים נגד נתניהו שהיא העבירה לפרקליטות – חוק שנעטף בטיעונים ערכיים נשגבים. ואת החלטתו של השר לביטחון הפנים  גלעד ארדן שלא להאריך לרוני אלשיך את כהונתו כמפכ"ל לשנה הרביעית בנימוקי כחש וכזב, למרות שאלשיך מילא את תפקידו בנאמנות ובהצלחה, והכול על מנת לרצות את בוחריו שבערה חמתם על אלשיך כי ההין לאפשר את החקירות נגד נתניהו.

לפיכך אבקש לשלוח מכאן ברכת יישר כוח לרשויות שחקרו את התיקים – המשטרה והרשות לניירות ערך ולפרקליטות – להוקיר להם תודה על פעולתם הנאמנה, המסורה, והקשה בכל תחומי עשייתם ולא רק בתיקים אלו, ולברך אותם כי תחזקנה ידיהם.

הדמוקרטיה האחת והיחידה במזרח התיכון מתקיימת גם בזכותם של אותם חוקרים ופרקליטים, וכנראה לא בזכות אלו המאיימים עליהם ומתנכלים להם.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “נתניהו מאיים על שלטון החוק במדינה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s