הכורה בור – בו יפול

אבי דוידוביץ (2016)

בסמוך ליציאה לאור של ספרי על התשאול, פרסמתי מאמר בכתב העת של משטרת-ישראל, שהתבסס על אחד הפרקים מהספר בשם "אסטרטגיות של נחקרים להכשלת תשאול". עד אז, לא היה אף לא פרסום אחד, או "מערך שיעור" אחד בכלח גופי החקירה בישראל, שנועד ללמד סוגיות מתקדמות בתשאול בדרך זו, היינו על-ידי הצגת תהליכי הלמידה שנחקרים מקיימים בכדי להצליח – מבחינתם – בתשאול. הייתה זו גישה חדשנית וייחודית בלימוד התשאול, ומכאן ואילך נעשתה מקובל ונפוצה.

כמה מוגי לב שכללו: שונא קריירה (הטיפוס המגיע לשביעות רצון מהפגנת שנאה, וכך גם ממלא את הריק הקיומי שלו), טהרן, צבוע, מתחסד וקנאי – חברו יחד. נציגם אץ רץ אל עיתונאי אחד והלין בפניו הכיצד ייתכן שבכתב העת של המשטרה מתפרסמת כתבה ממנה ילמדו עבריינים "לשבש חקירה ולשגע את החוקרים". עלובי הנפש האלו "שכחו" שכתב העת של המשטרה, לאורך כל השנים בהן ראה אור, היה מלא וגדוש במאמרים על חידושים במדע הפורנזי, בחקיקה, בלקחי חקירה – ועוד כהנה וכהנה בחומר מקצועי היכול לשמש מקור מהימן להתמקצעות לא רק לחוקר, אלא גם לעבריין. העיתונאי המהולל חשב שנפלה בידיו ידיעה עסיסית, שתביך כהוגן את המשטרה, ופרסם כתבה ענקית תחת הכותרת הצינית: "המדריך לעבריין הנחקר – באדיבות המשטרה".

כשיצא ספרי ממכבש הדפוס, לא פיללתי לקבל חשיפה כזו, חינם אין כסף ובלי כל מאמץ יחצני מצידי. חבורת השפנים שכללה כזכור את שונא הקריירה, הטהרן, הצבוע המתחסד והקנאי, להם חבר כאמור עיתונאי שנפל בפח – עשו עבורי ולמעני את העבודה.

להלן צילום של הכתבה המקורית שלי ב"מראות המשטרה" (4 עמודים בגיליון 234, משנת 2010), ואחר כך צילום של הכתבה בעיתון "ידיעות אחרונות" מיום 3.5.2010, ובהמשך קישורית לכתבה שפרסמתי בסמוך לקוריוז הזה, תחת הכותרת "באו לקלל – יצאו מברכים".

גם היום אני מתענג על החטא הזה ועונשו.

הפוך 1הפוך2הפוך3הפוך4גונטג

הלינק לתגובה שלי על הכתבה בעיתון

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s