בנימין נתניהו כמשכתב ההיסטוריה

אבי דוידוביץ (2015)

חשבתי שרק שונאינו משקרים בקשר לאירועים שהתרחשו במציאות * חשבתי שרק אויבינו משכתבים את ההיסטוריה * חשבתי כי רק ניאו-נאצים מכחישים את השואה * היום התברר לי כי גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, לומד מהם ומחקה אותם באמירות שקר ובהכחשת אחד מיסודות השואה

אפריל 2012
קבוצות פקודות אחרונה להשמדת היהודים – וילה ואנזה באפריל 2012

 

בנאום בפני הקונגרס הציוני העולמי בירושלים, ביום 20.10.15, התייחס נתניהו לפגישה שהתקיימה בין המופתי להיטלר. בין היתר אמר נתניהו כי היטלר לא רצה להשמיד את היהודים באותו זמן, הוא רצה רק לגרשם, ואילו את רעיון ההשמדה שתל במוחו המופתי. נתניהו בטענה זו לא רק שאמר עובדה שקרית, לא רק שהוא משכתב את ההיסטוריה, אלא גרוע מכך – הוא מכחיש את אחד היסודות של השואה. זוהי הכחשה של העובדה כי השמדת העם היהודי הייתה אחת המטרות של גרמניה הנאצית עוד טרם יציאתה למלחמת העולם השנייה, ולא עניין שנולד והתגלגל תוך כדי המלחמה. השמדת העם היהודי הייתה יעד והגשמת חזון של גרמניה הנאצית עוד לפני פרוץ המלחמה. זו עובדה היסטורית ומי שמתכחש לה מתכחש לאחד מהיסודות של השואה והוא השמדת עם מתוכננת כערך עליון – ולא רצח עם במהלך היסטורי מזדמן.

הפגישה בין המופתי ובין היטלר התקיימה ב- 28.11.1941. שנתיים ויותר אחרי שפרצה המלחמה. להלן חלק מהעובדות מהן התעלם נתניהו

רעיון השמדת העם היהודי הבשיל במוחו של הצורר כבר בשנת 1923, אם לא קודם, כשכתב את ספרו "מלחמתי" (מיין קאמפף). בין היתר כתב היטלר כך: "הטבע הנצחי נוקם ללא רחם על פגיעה בחוקיו. לפיכך מאמין אני היום, שאני פועל ברוחו של בורא העולם הכול יכול. בכך אני מתגונן בפני היהודי ונאבק למען פועל ידו של אדון עולם (קטעים מתוך "מיין קאמפף" (מלחמתי) מאת היטלר). כתשעה חודשים לפני תחילת המלחמה, ב- 30.1.1939 נשא היטלר נאום ברייכסטאג ובין היתר אמר: "אם שוב יציתו היהודים מלחמת עולם, ייכחד הגזע היהודי באירופה" (קליין, 2007, עמ' 72). בספטמבר 1941 הורה היטלר על גירוש היהודים מ"הרייך הגרמני", ובכלל זה מהאזורים שכבר היו בשליטתו, למזרח אירופה. אומנם קיימת מחלוקת בקרב החוקרים אם בפקודת גירוש זו כבר הייתה חבויה הפקודה לרצוח את המגורשים, ברם אין חולק כי בדצמבר 1941 התקיימו פגישות והתייעצויות רבות בין היטלר להימלר (ראש האס-אס, הגסטאפו, שר הפנים של גרמניה הנאצית והמוציא לפועל של "הפתרון הסופי"), בהן דיברו היטלר והימלר, כמעט ללא הסוואה, על השמדת יהודי אירופה.

בספטמבר 1941, כחודשיים לפני הפגישה בין המופתי ובין היטלר, פורסם איום ההשמדה של היטלר מינואר 1939 כעלון מעוטר ומקושט על גבי לוחות המודעות הציבוריים ובמשרדים. בשבועון "הרייך" מיום 16.11.41 – כשבועיים לפני הפגישה – כתב יוזף גבלס (שר התעמולה וראש משרד הרייך לתעמולה ולהשכלת העם) ש"עתה מתגשמת נבואתו של היטלר בנוגע ליהודים".

זאת ועוד – למעשה, כבר לפני ועידת ואנזה (שניתן להגדירה כקבוצת הפקודות האחרונה לקראת ביצוע ההשמדה השיטתית וההמונית של העם היהודי), שהתקיימה ב- 20.1.1942, גורלם של היהודים, שנחרץ עוד לפני תחילת המלחמה, היה ידוע לגרמנים, הרבה יותר ממה שהיו מוכנים להודות לאחר המלחמה (קליין, 2007, עמ' 73).

אין ספק כי המופתי, גם במהלך שהותו בגרמניה, תמך בהשמדת היהודים ועודד את המעשה, כך למשל הוא נשא דברים ברדיו ברלין ופנה לעם הגרמני הנאצי ואמר: "הירגו את היהודים בכל מקום שתמצאום. הדבר נושא חן בעיני האלוהים, ההיסטוריה והדת (שרגאי, 2015). אבל מכאן ועד הטענה כי הוא זה שיעץ ושתל במוחו של היטלר – המרחק גדול.

מר נתניהו – אין לנו צורך בשקרים בכדי להצדיק את המפעל הציוני. איננו רוצים להידמות לשונאינו בכל דרך שהיא. יש לנו את האמת ההיסטורית והיא תנצח. הפעם, בתעמולה הפופוליסטית שלך, הגדשת את הסאה.

מקורות

הספרייה הוירטואלית של המרכז לטכנולוגיה חינוכית. (אין תאריך). קטעים מתוך "מיין קאמפף" (מלחמתי) מאת היטלר. אוחזר ב- 21 אוקטובר 2015, מתוך מטח: http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=15763

קליין, פ'. (2007). ועידת ואנזה והשמדת יהודי אירופה. ברלין: אתר הזכרון ומרכז הלימוד בית ועידת ואנזה.

שרגאי, נ'. (13 ספטמבר 2015). ישראל היום. אוחזר ב- 21 אוקטובר 2015, מתוך 100 הפנים של המופתי הגדול: http://www.israelhayom.co.il/article/313739

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s